USA Ledwo Przegrywa Z Brazylią W Finale Pucharu Konfederacji - Matador Network

Image
Image
Image
Image

Sprzedawca sprzedaje brazylijskie flagi przed niedzielnym finałem. - Zdjęcie: Axel Buhrmann / Feature Photo: fabianoofficial.com

USA występują, ale nie są w stanie wykonać „próby generalnej” na Mistrzostwa Świata.

USA WCZESNIE przegrały z Brazylią w niedzielnym finale Pucharu Konfederacji w Johannesburgu, po powrocie do drugiej połowy pięciokrotny mistrz świata wzrósł do zwycięstwa 3-2.

W przypadku Brazylii wygranym był oczekiwany wynik w niepokonanym marszu, który obejmował zwycięstwo 3-0 nad USA podczas gry grupowej.

Dla Stanów Zjednoczonych był to koniec nieoczekiwanego przebiegu turnieju, podkreślonego przez środowe zwycięstwo nad Hiszpanią numer jeden w rankingu. Pomimo rozczarowującej porażki, drugie miejsce jest najlepsze w historii amerykańskiej drużyny mężczyzn w zawodach FIFA.

„To uczucie jest mieszanką wielkiego rozczarowania, ale także wielkiej dumy” - powiedział trener USA Bob Bradley.

Amerykanie przeszli do przerwy z niesamowitą przewagą 2: 0. Clint Dempsey strzelił pierwszą bramkę w 10. minucie, strzelając w siatkę z Jonathana Spectora za swój trzeci gol w turnieju. 17 minut później Charlie Davies posłał niskiego dośrodkowania za brazylijską obronę do Landona Donovana, który zakończył to z trudem. Tymczasem gwiezdny 45 minut od bramkarza Tima Howarda utrzymał Brazylijczyków bez gola.

To był moment na rozkoszowanie się historią amerykańskiej piłki nożnej. Gdy Hiszpania była już pokonana, wydawało się, że USA zamierzają dokonać cudu na trawie.

Image
Image

Brazylia nie musiała długo wracać. 38 sekund do drugiej połowy Luis Fabiano strzelił gola strzałem, który sprawił, że ślepy Howard nie miał szans. 15 minut później USA oszczędzono gola na główce Kaka, która wyraźnie przekroczyła linię bramkową, zanim Howard go wybił.

Nieodebrane połączenie nie zaskoczyło Brazylii i utrzymywały się przy stałym nacisku po obu stronach boiska. Pomimo kilku znakomitych rzutów obronnych przez Howarda i obronę USA, krzyż z Kaki ostatecznie trafił do Fabiano, który poprowadził go do wyrównania.

Zwycięski gol padł 10 minut później, kiedy brazylijski kapitan Lucio zdobył bramkę z rzutu rożnego.

Pomimo rozczarowania rezygnacją z przewagi 2: 0, mężczyźni z USA mogą trzymać głowy wysoko, przechodząc do lipcowego złotego Pucharu CONCACAF i kolejnego odcinka kwalifikacji do Mistrzostw Świata. To był amerykański zespół, który reprezentował siebie i CONCACAF w wielkim stylu, pokonując Hiszpanię i grając w finale.

Warto nawet udać się na wyprawę do Afryki Południowej w 2010 roku: jeśli ostatni tydzień jest jakimś wskaźnikiem, drużyna USA może wreszcie być gotowa na hałas w Pucharze Świata.